Gıda Mühendisliği (Türkçe Program)

Yakın Doğu Üniversitesi, Gıda Mühendisliği Bölümüne hoş geldiniz. Sayfamızda, sizlere gıda mühendisliğine bir bakış ve bu konuda eğitim almakla kazanacağınız olanakları sunmak istedik. Programımız Türk ve Yabancı Ülke öğrencilerimizin ihtiyaçlarına göre değişiklik göstermekte ve mezunlarımız değişik sektörlerde kolayca iş bulabilmektedirler.

Gıda Bilimi heyecan verici, çok disiplinli bir konu olup, yaşamımız için de bir vazgeçilmezdir. YDÜ-Gıda Mühendisliği Bölümünde eğitim görmekle yaşamla ilgili temel bilimler, tarım, gıda ve mühendislik gibi bir çok konuda bilgi sahibi olacak ve meslek yaşamınızla ilgili yetenekleri kazanacaksınız.

Yakın Doğu Üniversitesinde öğrenci olmakla, yalnızca Gıda Mühendisliğinin bütün yönleriyle ilgili bilgi ve becerileri kazanmakla kalmayıp, değişik konularda da eğitim görebilirsiniz ve Materyal Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümünden çift ana dal diplomasına sahip olabilirsiniz.

Umarım, sayfamızdaki bilgiler sizleri yeterince aydınlatır ve seçiminizi yapmada yolunuza ışık tutar. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Gıda Mühendisliği eğitimi veren tek Üniversitesi olan Yakın Doğu Üniversitesi Ailesi olarak tekrar hoşgeldiniz der ve eğitim hayatınızda başarılar dileriz.

Yrd. Doç. Dr. Perihan AYSAL ADUN
Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı

[email protected]